خودروهایی با قیمت بیش از 100 هزار دلار

گران‌ترین‌های جهان (بخش دوم)

مردم همیشه دوست دارند اعداد و ارقام و اطلاعات عجیب و غریب دنیای خودرو را ببنید و بشنوند. اطلاعات جذاب و گاهی اوقات باور نکردنی که حاصل دانش و نبوغ مهندسان فعال در زمینه خودرو است. بدون شک اگر دنبال اطلاعات عجیب و غریب در دنیای خودرو هستید، بهتر است بروید سراغ خودرو‌های سوپر اسپرت و سوپر لوکس گران قیمت!

کد : 1262
تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 دي 1394
print
نظرات : 0
گران‌ترین‌های جهان (بخش دوم)

روزنامه دنیای خودرو-امیر شیرعلیوند : دنیای خودرو سرشار از جذابیت و هیجان است. از مسابقات مختلف خودرویی در پیست‌های متفاوت گرفته تا خودرو‌های لوکس پارک شده مقابل کاخ‌های سلطنتی یا خودرو‌های کلاسیک و آنتیک که هر کدام جذابیت خاصی برای مردم دارند. مردم همیشه دوست دارند اعداد و ارقام و اطلاعات عجیب و غریب دنیای خودرو را ببنید و بشنوند. اطلاعات جذاب و گاهی اوقات باور نکردنی که حاصل دانش و نبوغ مهندسان فعال در زمینه خودرو است. بدون شک اگر دنبال اطلاعات عجیب و غریب در دنیای خودرو هستید، بهتر است بروید سراغ خودرو‌های سوپر اسپرت و سوپر لوکس گران قیمت! دلیل این امر بهای سنگین تکنولوژی‌های نوین است که منجر به بالارفتن قیمت تمام شده خودرو می‌شود. برای این شماره روزنامه «دنیای خودرو» قصد دارد فهرستی از خودرو‌های موجود در جهان منتشر کنیم که قیمت پایه‌شان از 100 هزار دلار شروع و به بالاتر ختم می‌شود. در این فهرست، 30 خودروی سوپر اسپرت و سوپر لوکس از نقاط مختلف جهان حضور داشته که نکات خواندنی و جذاب زیادی برای گفتن دارند. به دلیل محدودیت فضا در صفحات روزنامه، این فهرست 30 تایی به سه بخش تقسیم شده که امروز در بخش دوم آن با ما همراه هستید.

1. آستون مارتین DB9

آستون مارتینDB9  یکی از گران‌ترین خودروهای لوکس اسپرت انگلیسی بازار به حساب می‌آید. این کوپه لوکس اسپرت ۱۹۲ هزار تا ۲۱۷ هزار دلار قیمت دارد که آن را جزو گران‌ترین خودروهای این فهرست قرار داده است. این خودرو که به زودی نسل جدید آن عرضه خواهد شد، از یک پیشرانه 12سیلندر خورجینی 9.5 لیتری سود می‌برد که 517 اسب‌بخار قدرت و 620 نیوتون‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌دهد. این آستون مارتین 6.4 ثانیه زمان نیاز دارد از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. با وجود پیشرانه 12سیلندر باز هم B9  از رسیدن به مرز 300 کیلومتر بر ساعت عاجز است و حداکثر تا 295 کیلومتر بر ساعت سرعت می‌گیرد.2. آستون مارتین ونتیج

اگر دوست دارید با کم‌ترین سرمایه صاحب یک دستگاه آستون مارتین شوید باید حداقل 102 هزار دلار هزینه کنید. آستون مارتین مدل ونتیج در حال حاضر از 102 هزار تا 186 هزار دلار قیمت دارد که عنوان ارزان‌ترین آستون مارتین حال حاضر را با خود یدک می‌کشد. ونتیج از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی بهره می‌برد که 7.4  لیتر حجم دارد. این پیشرانه برای ونتیج ۴۳۶ اسب بخار قدرت و ۴۸۹ نیوتون‌متر گشتاور را به ارمغان می‌آورد تا بتواند در ۴.۸ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. این کوپه لوکس اسپرت انگلیسی می‌تواند حداکثر ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.


 
3. بنتلی کانتیننتال GT

اگر قصد خرید آستون مارتین ندارید و دنبال محصولات بنتلی هستید، باید دوبرابر پول ارزان‌ترین آستون مارتین را بپردازید تا بتوانید پشت فرمان ارزان‌ترین بنتلی بنشینید! در حال حاضر بنتلی کانتیننتالGT ارزان‌ترین بنتلی حال حاضر بازار است که از ۱۹۷ هزار تا ۲۶۱ هزار دلار قیمت دارد. بنتلی کانتیننتال نیز یکی از اعضای کلاس کوپه‌های لوکس اسپرت است که قوای محرکه آن یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی چهار لیتری است که ۵۰۷ اسب‌بخار قدرت و ۶۶۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. با کانتیننتال‌GT  می‌توانید به نسبت آستون مارتین سریع‌تر باشید، چون شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن ۴.۶ ثانیه است، اما حداکثر سرعت آن از ۳۰۳ کیلومتر بر ساعت بیشتر نیست.4. فراری 488GTB


یکی از جدیدترین فراری‌های حال حاضر مد488 
GTB است که این سوپراسپرت ایتالیایی یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان به حساب می‌آید. تنها سه ثانیه زمان برای آن کافی است تا از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. حداکثر سرعت آن  نیز ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت بوده که به کمک توربوشارژری که دارد به این سطح از بازده رسیده است. یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۳.۹ لیتری در دل این اسب سرکش قرار گرفته که ۶۷۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. این فراری که در ظاهر شباهت‌هایی با مدل قبلی فراری یعنی 458  دارد، حدود ۲۴۳ هزار دلار قیمت دارد. 


5. فراری FF

فراریFF  را باید یکی از متفاوت‌ترین فراری‌های حال حاضر و حتی یکی از متفاوت‌ترین فراری‌های تاریخ دانست. این اسب ایتالیایی بر خلاف اکثر فراری‌ها که فضایی برای دو سرنشین دارند، می‌تواند چهار سرنشین را در کابین خود جای دهد. به عبارت دیگرFF  یک فراری چهار نفره دو در است. با این فراری می‌توان لذت سواری کاملا اسپرت را با خانواده تجربه کرد. قیمت این فراری ۲۹۹ هزار دلار است که یکی از گران‌ترین خودروهای چهار نفره اسپرت است. پیشرانه ۱۲ سیلندر خورجینی ۶.۳ لیتری قوای محرکه این فراری است که ۶۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۸۳ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. 6. لامبورگینی اونتادور

امروزه اگر می‌خواهید بهترین و گران‌ترین محصول کمپانی لامبورگینی را خریداری کنید باید بالای نیم میلیون دلار هزینه کنید. بله، تعجب نکنید، در حال حاضر قیمت لامبورگینی اونتادور که بهترین محصول لامبورگینی است از ۴۰۱ هزار دلار آغاز می‌شود و اگر مدل‌های رده بالای آن را بخواهید، باید تا ۵۵۳ هزار دلار از حساب بانکی‌تان را خالی کنید. نیروگاه حجیم ۱۲ سیلندر خورجینی ۶.۵ لیتری که ۶۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند، این گاو آهنی را به حرکت در می‌آورد. اونتادور در ۲.۹ ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و پس از آن حداکثر تا ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. این اعداد و ارقام باعث شده است اونتادور در ردیف اول سوپر اسپرت‌های جهان قرار بگیرد.7. مک‌لارن 650S


در میان محصولات فعلی مک‌لارن که می‌توان خریداری کرد، مدل650S  را گران‌ترین آن باید دانست.قیمت پایه این مدل  ۲۶۸ هزار دلار است که تا ۲۸۳ هزار دلار نیز بالا می‌رود. بر اساس قیمت می‌توان لامبورگینی هوراکان و فراری 488GTB  را رقیب 650S  دانست. مک‌لارن مورد نظر برای مقابله با رقبای خود از یک موتور هشت سیلندر خورجینی ۳.۸ لیتری استفاده می‌کند که ۶۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۷۸ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. حداکثر سرعت این سوپر اسپرت انگلیسی ۳۳۳ کیلومتر بر ساعت است که بیشتر از حداکثر رقبای ایتالیایی خود است. علاوه بر این650S  از حالت سکون برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت تنها ۲.۹ ثانیه زمان نیاز دارد که باز هم از دو رقیب نام برده خود برتر است. 650S از نظر شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت، در کنار لامبورگینی اونتادوری قرار می‌گیرد که دو برابر آن قیمت دارد.

8. مرسدس بنز AMG GT

کمپانی مرسدس‌بنز چند سالی است سعی می‌کند یک سوپر اسپرت در ویترین محصولات خود داشته باشد. پس از مرسدس‌بنز SLR  نوبت به مرسدس بنز SLS  رسید و اکنون نیز مرسدس‌بنزAMG GT به تازگی جایگزین آن شده است. AMG GT  تنها سوپراسپرت حال حاضر ستاره سه‌پر آلمان است که باید با سوپر اسپرت‌های مختلف جهان رقابت کند. برای به دست آوردن یک دستگاه از این سوپراسپرت باید ۱۳۱ هزار دلار پول پرداخت کنید. این مرسدس از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی چهار لیتری سود می‌برد که ۴۶۲ اسب‌بخار قدرت و ۶۰۱ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. این مرسدس‌بنز تنها چهار ثانیه زمان نیاز دارد تا بتواند سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. از نظر قیمت می‌توان کوپه‌های اسپرتی همچون آستون مارتین ونتیج، آئودی R8، مازراتی گرن توریسمو، نیسان اسکای‌لاین GT-R  و ب‌ام‌و i8 را رقیبی برای مرسدس‌بنز AMG GT  دانست. این خودروی اسپرت از نظر قیمت پایه، گران‌ترین مرسدس‌بنز حال حاضر است.

9. رولزرویس گوست سری II

پیشرانه غول‌آسای ۱۲ سیلندر خورجینی ۶.۶ لیتری با ۵۷۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۸۲ نیوتون‌متر گشتاور شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت ۴.۹ ثانیه و حداکثر سرعت محدود شده روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت. اشتباه نکنید این اعداد، رقام مربوط به یک کوپه اسپرت‌‌ و فرز نیست، بلکه مشخصات رولزرویس گوستII  بوده که یک سدان فول‌سایز لوکس با ۲.۴ تن وزن و دنیایی از امکانات رفاهی است. قیمت این سدان انگلیسی ۲۹۰ هزار تا ۳۲۲ هزار دلار است که از این حیث ارزان‌ترین رولزرویس به حساب می‌آید. گوست ثمره پیوستن کمپانی رولزرویس انگلیس به گروه خودروسازی ب‌ام‌و است و از تکنولوژی و مهندسی بسیار بالایی بهره می‌برد.10. رولزرویس فانتوم


اگر ۴۱۰ هزار دلار پول در حساب‌تان باشد، رولزرویس فانتوم بهترین گزینه برای شماست که دنبال سدان فول‌سایز اشرافی هستید. این سدان که تولید نسل آخر آن اکنون بیش از یک دهه ادامه دارد، یکی از بهترین خودروهای اشرافی جهان است و اگر نسخه نهایی آن را با بیشترین امکانات بخواهید، باید نزدیک به نیم میلیون دلار یا اگر دقیق بگوییم حدود ۴۸۳ هزار دلار پول بابتش بپردازید. زیر کاپوت بزرگ این خودرو یک پیشرانه حجیم و پر قدرت ۱۲ سیلندر خورجینی ۶.۷ لیتری تعبیه شده که ۴۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این خودروی ۲.۶ تنی تنها ۵.۹ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت است. بنابراین می‌توان فانتوم را سریع‌ترین کاخ جهان دانست!


 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید گران‌ترین‌های جهان (بخش دوم)
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل
تلگرام

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو