خودروهایی با قیمت بیش از 100 هزار دلار

دنیای خودرو سرشار از جذابیت و هیجان است. از مسابقات مختلف خودرویی در پیست‌های متفاوت گرفته تا خودرو‌های لوکس پارک شده در مقابل کاخ‌های سلطنتی یا خودرو‌های کلاسیک و آنتیک که هر کدام جذابیت خاصی برای مردم دارند. مردم همیشه دوست دارند اعداد و ارقام و اطلاعات عجیب‌و‌غریب دنیای خودرو را ببیند و بشنوند. اطلاعات جذاب و گاهی اوقات باورنکردنی که حاصل دانش و نبوغ مهندسین فعال در زمینه خودرو است. بدون شک اگر به دنبال اطلاعات عجیب و غریب در دنیای خودرو هستید، بهتر است بروید سراغ خودرو‌های سوپر اسپرت و سوپرلوکس‌گران قیمت!

کد : 1271
تاریخ انتشار : شنبه 19 دي 1394
print
نظرات : 0
خودروهایی با قیمت بیش از 100 هزار دلار

روزنامه دنیای خودرو-امیر شیرعلیوند:دنیای خودرو سرشار از جذابیت و هیجان است. از مسابقات مختلف خودرویی در پیست‌های متفاوت گرفته تا خودرو‌های لوکس پارک شده در مقابل کاخ‌های سلطنتی یا خودرو‌های کلاسیک و آنتیک که هر کدام جذابیت خاصی برای مردم دارند. مردم همیشه دوست دارند اعداد و ارقام و اطلاعات عجیب‌و‌غریب دنیای خودرو را ببیند و بشنوند. اطلاعات جذاب و گاهی اوقات باورنکردنی که حاصل دانش و نبوغ مهندسین فعال در زمینه خودرو است. بدون شک اگر به دنبال اطلاعات عجیب و غریب در دنیای خودرو هستید، بهتر است بروید سراغ خودرو‌های سوپر اسپرت و سوپرلوکس‌گران قیمت! دلیل این امر بهای سنگین تکنولوژی‌های نوین است که منجر به بالارفتن قیمت تمام شده خودرو می‌شود. همان طور که گفته بودیم، در دو شماره قبل روزنامه «دنیای خودرو» بخش اول و دوم از فهرست 30 خودروی سوپراسپرت و سوپرلوکس که قیمت پایه‌شان بالای 100 هزار دلار بود، منتشر شد. خودروهایی که از نقاط مختلف جهان در این فهرست حضور یافته‌اند و نکات خواندنی و جذاب زیادی برای گفتن دارند. به دلیل محدودیت فضا در صفحات روزنامه این لیست 30 تایی به سه بخش تقسیم شده است که امروز نیز در بخش سوم و پایانی آن با ما همراه هستید.

1. آستون مارتین راپید S

کمپانی آستون مارتین انگلیس سرانجام پس از سال‌ها، تنوعی بزرگ در سبد محصولات خود ایجاد و از آستون مارتین راپید رونمایی کرد. راپید برخلاف تمام محصولات آستون مارتین که کوپه بودند، یک خودروی چهار در بود. در اصل راپید را باید خودرویی در رده فست‌بک‌ها بدانیم. به تازگی مدل جدید این خودرو با نام راپید S  وارد بازار شده است که ۲۰۷ هزار دلار قیمت دارد. بنابراین بدون شک راپید S  را باید گران‌ترین فست‌بک جهان دانست. این آستون مارتین از یک پیشرانه ۱۲ سیلندر خورجینی ۵.۹ لیتری بهره می‌برد که ۵۵۸ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. حداکثر سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت ۴.۹ ثانیه ثمره بازده این پیشرانه بزرگ برای تنها سدان اسپرت کمپانی آستون مارتین است.2. آئودی R8

ارباب حلقه‌های آلمان تنها یک نماینده در رده خودروهای بالای صد هزار دلار دارد. R8 تنها سوپراسپرت کمپانی آئودی است که قیمتش از بالای صد هزار دلار آغاز می‌شود. این سوپراسپرت آلمانی که در بالاترین سطح تکنولوژی و مهندسی کمپانی آئودی ساخته می‌شود در جدیدترین مدل خود به یک پیشرانه ۱۰ سیلندر خورجینی به حجم ۵.۲ لیتر سود می‌برد که توانایی تولید ۵۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. R8 حداکثر می‌تواند تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد و برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون، به ۳.۵ ثانیه زمان نیاز دارد که از نظر شتاب و سرعت دقیقا مشابه اعداد و ارقام مک‌لارن 540C  است با پیشرانه‌ای کوچک و بازده‌ای کمتر از R8  با آن برابری می‌کند. قیمت این آئودی در حال حاضر ۱۱۸ هزار تا ۲۰۲ هزار دلار است.

 


3. بنتلی بنتایگا

کمپانی بنتلی امسال دست به یک سنت‌شکنی زده است و اولین خودروی شاسی‌بلند تاریخش را تولید کرد. بنتایگا نام این خودروی سنت‌شکن انگلیسی است که با ورودش به بازار، تنوع خوبی به سبد محصولات کمپانی بنتلی بخشید. از این به بعد دیگر می‌توانید بنتلی مورد نظر خود را در کلاس‌های کوپه، سدان و شاسی‌بلند انتخاب کنید. این شاسی‌بلند لوکس بریتانیایی مجهز به یک پیشرانه ۱۲ سیلندر خورجینی دوبل شش لیتری است که ۶۰۸ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت بنتایگا ۴.۱ ثانیه بوده که آن را به یکی از سریع‌ترین شاسی‌بلندهای جهان بدل کرده است. علاوه بر این بنتایگا حداکثر تا ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت پیش می‌رود که آن‌را به یک سوپراسپرت شاسی‌بلند بدل می‌کند. قیمت این بنتلی تازه وارد ۲۳۲ هزار تا ۳۰۱ هزار دلار است.

 


4. بنتلی فلاینگ اسپور

فلاینگ اسپور در کنار مولسان، دو سدان کمپانی لوکس‌ساز بنتلی را تشکیل می‌دهند که اختلاف قیمت این دو سدان به اندازه قیمت یک خودروی لوکس است! در حال حاضر فلاینگ اسپور را می‌توان با ۲۰۴ هزار دلار خریداری کرد که بیش از صد هزار دلار از برادر اشرافی خود یعنی مولسان ارزان‌تر است. البته اگر نهایت امکانات فلاینگ اسپور را بخواهید باید تا ۲۲۶ هزار دلار پول بپردازید. فلاینگ اسپور از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی چهار لیتری سود می‌برد که ۵۰۷ اسب بخار قدرت و ۶۵۹ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. با این بنتلی می‌توانید حداکثر تا ۲۹۵ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرید و شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را در عرض ۵.۲ ثانیه طی کنید.
5. فراری 458  اسپشیال


فراری 458  مدل اسپشیال تقریبا هم‌قیمت با برادر جدید خود یعنی488GTB  است و تنها هزار دلار از آن گران‌تر است. بدون‌شک هنگام خرید یک دستگاه از این خودرو با بودجه ۲۵۰ هزار دلاری به مشکل خواهید خورد، اما باید گفت اگر ملاک شما از خرید خودروی مورد نظر فقط مشخصات فنی آن است پس انتخاب‌تان راحت‌تر خواهد بود. فراری 458  اسپشیال از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی به حجم ۴.۵ لیتر سود می‌برد که ۶۰۵ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این فراری تنها سه ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت است. 458 اسپشیال در حال حاضر ۲۴۴ هزار تا ۲۹۶ هزار دلار قیمت دارد که نسبت به برادر ارزان‌تر خود، از پیشرانه حجیم‌تری بهره می‌برد، اما بازده آن کمتر است و در حداکثر سرعت نیز پنج کیلومتر بر ساعت کم می‌آورد!

6. فراری کالیفرنیا T

اگر علاقه زیادی به فراری دارید و می‌خواهید یک دستگاه از آن را داشته باشید، حداقل باید حدود ۲۰۰ هزار دلار هزینه کنید. زیرا ارزان‌ترین مدل فراری که فراری کالیفرنیاT  نامیده می‌شود ۲۰۳ هزار دلار قیمت دارد. این اسب سرکش ارزان‌قیمت که قیمت بالایی دارد، از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۳.۹ لیتری برای به حرکت درآمدن بهره می‌برد. این پیشرانه توانایی تولید ۵۶۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۵ نیوتون‌متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت کالیفرنیاT تنها ۳.۶ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت است. این سوپر رودستر فراری از نظر بازه قیمت در کنار خودروهایی هم‌چون آکورا NSX، آستون مارتین DB9، آئودیR8  و بنتلی کانتیننتال قرار می‌گیرد. 
7. مازراتی کواتروپورته


یکی از رقبای جدی در کلاس سدان‌های فول‌سایز لوکس، مازراتی کواتروپورته است. کواتروپورته اکنون جزو چهار محصول کمپانی مازراتی است که لوکس‌ترین آن نیز به حساب می‌آید. کواتروپورته جدید در حال حاضر برچسب قیمت ۱۰۹ هزار تا ۱۴۳ هزار دلاری را به خود می‌بیند. قیمت پایه این خودرو از رقبای اصلی خود یعنی ب‌ام‌و  سری ۷ و مرسدس بنز S  کلاس گران‌تر است و در رده خودروهای بالای صد هزار دلار قرار می‌گیرد. این ایتالیایی شیک‌پوش از یک پیشرانه شش سیلندر سه لیتری بهره می‌برد که توان تولید ۴۰۹ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتون‌متر گشتاور را دارد. مازراتی کواتروپورته ۵.۱ ثانیه زمان نیاز دارد که از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر تا ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. 8. مک‌لارن 540C


اگر از طرفداران مک‌لارن هستید و توان خرید مدل‌های گران‌قیمت آن را ندارید، بهتر است سراغ مدل مک‌لارن540C  بروید که در حال حاضر عنوان ارزان‌ترین مک‌لارن را با خود یدک می‌کشد و تنها ۱۶۱ هزار دلار قیمت دارد! با وجود این‌که این سوپراسپرت انگلیسی در مقیاس کمپانی مک‌لارن ارزان‌ترین به حساب می‌آید، اما در مقیاس جهانی جزو گران‌ترین‌هاست. در دل این مک‌لارن یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۳.۸ لیتری تعبیه شده است که ۵۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. از حالت سکون برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت با این مک‌لارن ۳.۵ ثانیه زمان لازم است و حداکثر می‌توان تا ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت سرعت گرفت. 9. مرسدس بنز G کلاس

در ویترین محصولات مرسدس بنز علاوه بر مرسدس بنزAMG GT  یک خودروی دیگر وجود دارد که قیمت آن بیش از صد هزار دلار که دومین خودروی گران‌قیمت کمپانی مرسدس بنز محسوب و به نام مدلG  کلاس شناخته می‌شود. این خودرو در کلاس شاسی‌بلندهای بزرگ لوکس قرار می‌گیرد. این شاسی‌بلند زمخت آلمانی که توانایی‌های خیلی خوبی هم در طی کردن مسیرهای خارج جاده‌ای دارد از سالیان دور محصول ثابت سبد محصولات مرسدس بنز است. G  کلاس جدید در حال حاضر از ۱۱۷ هزار تا ۲۱۹ هزار دلار قیمت دارد و جزو شاسی‌بلندهای گران‌قیمت جهان قرار می‌گیرد. قوای محرکه این غول آهنین از یک پیشرانه هشت سیلندر خورجینی ۵.۵ لیتری استفاده می‌کند که توان تولید ۳۸۸ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت این مرسدس بنز ۶.۱ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۲۰۹ کیلومتر بر ساعت است.10. رولزرویس فانتوم کوپه

اگر دنبال گران‌ترین محصول کمپانی لوکس‌ساز رولزرویس هستید، باید مستقیم سراغ مدل فانتوم کوپه بروید. کمپانی رولزرویس چند سال پیش، دو مدل دیگر از فانتوم را در کلاس‌های کوپه اشرافی و کانورتیبل اشرافی با نام اختصاصی فانتوم دراپ‌هد تولید کرد که به گران‌ترین خودروی تولیدی آن نیز تبدیل شد. قیمت گران‌ترین محصول رولزرویس از ۴۴۱ هزار دلار آغاز شده است و در بهترین مدل خود به رقم ۴۸۳ هزار دلار نیز می‌رسد. مدل کوپه فانتوم از یک پیشرانه ۱۲ سیلندر خورجینی ۶.۷ لیتری بهره می‌برد که ۴۶۰ اسب بخار قدرت و ۷۲۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. با این کوپه اشرافی می‌توان در ۵.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد و حداکثر تا ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت سرعت گرفت.


 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
یک موافق
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید خودروهایی با قیمت بیش از 100 هزار دلار
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل
تلگرام
تبلیغ دی اس

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو