ذخیره بنزین 700 تومانی کارت های سوخت به نیمه راه رسید

به گزارش دنیای خودرو ، رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به حذف کارت های سوخت گفت: استفاده از کارت سوخت هیچ اثر مطلوبی نداشته و صرفا اتلاف وقت است مگر آنکه افرادی سهمیه ذخیره در کارت های خود داشته باشند که در این صورت تا پایان شهریور ماه برای استفاده از سهمیه ذخیره خود فرصت خواهند داشت.
کد : 137
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 مرداد 1394
print
نظرات : 0
ذخیره بنزین 700 تومانی کارت های سوخت به نیمه راه رسید به گزارش دنیای خودرو ، رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به حذف کارت های سوخت گفت: استفاده از کارت سوخت هیچ اثر مطلوبی نداشته و صرفا اتلاف وقت است مگر آنکه افرادی سهمیه ذخیره در کارت های خود داشته باشند که در این صورت تا پایان شهریور ماه برای استفاده از سهمیه ذخیره خود فرصت خواهند داشت.
بیژن حاج محمدرضا در ادامه گفتگو با خبرنگار دنیای  خودرو با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص تاثیر مثبت کارت های سوخت در نظارت و مدیریت بر مصرف در جایگاه ها اظهار داشت: مقدار فروش هر جایگاه بر اساس سنوات ساخت آن مشخص و روشن است بنابراین به لحاظ آماری استفاده از کارت سوخت اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه نخواهد کرد و با تک نرخی شدن بنزین سوختگیری نیز به طور یکسان انجام خواهد شد.
وی افزود : البته هم اکنون موضوع استفاده اطلاعاتی از کارت های سوخت مطرح است که با وجود دوربین های مدار بسته در تمامی جایگاه ها و امکان کنترل از راه دور ، این وجه کاربردی کارت های سوخت نیز فاقد ارزش است.
حاج محمدرضا خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصرف بنزین در ماه جاری نسبت به ماه گذشته حدود 7 تا 15 درصد افزایش داشته و با توجه به تک نرخی شدن سوخت میزان مراجعات افراد به جایگاه ها کاهش چشم گیری نداشته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 50 درصد بنزین 700 تومانی موجود در کارت های سوخت باقی مانده که امیدواریم تا پایان شهریور به اتمام برسد.
 رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور با اشاره به جایگاه های فعال در کشور گفت: هم اکنون بیش از 98 درصد جایگاه ها ی کشور فعال و حدود 2 درصد از از جایگاه ها در کشور در حال تعمیرات بوده و یا تعطیل است.
وی در خصوص مشکلات جایگاه داران عرضه سوخت اظهار داشت: با توجه مصوبه 31.4 متمم بودجه سال 92 بعد از دوسال باید کارمزد جایگاه های عرضه سوخت براساس حق العمل کاری پرداخت شود که تاکنون اجرایی نشده است.
وی افزود: کارمزد ها باید بر اساس حق العمل کاری تعیین شوند که صورت کاهش فروش، جایگاه دار ضرر نخواهد کرد.
رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور دومین مشکل را نوع قراردادهای منعقد شده میان جایگاه داران سوخت و شرکت پالایش و پخش مطرح کرد و گفت: در حال حاضر نرخ افزایش قیمت بنزین با نرخ افزایش کارمزد مطابقت ندارد و به ضرر جایگاه داران است همچنین در قرار دادهایی که میان جایگاه داران و شرکت ملی پخش منعقد می شود همه منفعت آن به سود شرکت ملی پخش است.
حاج محمدرضا تصریح کرد: براساس ماده 194 قرارداد میان جایگاه داران و شرکت ملی پخش که که متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است باید دو طرفه باشد تا هر یک از طرفین بتوانند جای دیگری قرار گیرند.
وی گفت : مشکل دیگر جایگاه داران اموری اداری جایگاه ها است که هر روز یک تغییر و یک مطالبه جدید بوجود می آید.
برجسب ها :

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید ذخیره بنزین 700 تومانی کارت های سوخت به نیمه راه رسید
تلگرام
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو