در گفتگوی «دنیای خودرو» با رییس فن و پشتیبانی گلرنگ موتور فامیلی مطرح شد

حکایت ورود مدلهای جدید هوندا به بازار ایران

هوندا اودیسه از ژاپن، CRV از آمریکا و آکورد از چین به ایران می آیند.محموله های جدید هوندا در راه است و در نمایشگاه اصفهان از یک مدل جدید رونمایی خواهیم کرد.

کد : 1543
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 بهمن 1394
print
نظرات : 1
حکایت ورود مدلهای جدید هوندا به بازار ایران

روزنامه دنیای خودرو-حسین دلاور : هوندا جزو آن دسته از برندهای ژاپنی است که در بازار جهانی، به‌ویژه بازار آمریکا مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد. خودروهای این کمپانی به‌خاطر کیفیت، امکانات و مشخصات فنی به‌روز محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. برخی مشتریان خودروهای ژاپنی، محصولات هوندا را به مراتب باکیفیت‌تر و ارزنده‌تر از محصولات تویوتا می‌دانند. حدود سه‌سال پیش از شرکت فامیلی‌موتور برند هوندا را دوباره به ایران آورد. اوایل عرضه محصولات هوندا در ایران، شاهد استقبال خوب مردم از آکورد و سیویک بودیم. ولی با گذر زمان به‌خاطر خدمات پس از فروش نه چندان عالی و قیمت بالای محصولات، تمایل بازار به محصولات این برند اصیل کم شد. آمدن هوندا CR-V هم دردی را دوا نکرد و همچنان برند هوندا را به مردم ما با عنوان خودروهای گران و کم‌خدمات معرفی می‌کرد. چند ماهی می‌گذرد که گلرنگ‌موتور فامیلی فعالیت خود را آغاز کرده و سعی در تغییر رویکرد برای فروش بهتر برند هوندا در بازار ایران دارد. اولین حضور این شرکت در ششمین نمایشگاه خودروی کرمان اتفاق افتاد و سبب شد بازدیدکنندگان و اصحاب رسانه، با نگرش جدید این شرکت بیشتر آشنا شوند. آرشا عنایتی، رئیس فنی و پشتیبانی شرکت گلرنگ‌موتور فامیلی، در حاشیه نمایشگاه خودروی کرمان پای میز گفت‌وگو با روزنامه« دنیای خودرو» نشست و به برخی سوالات که در روزهای اخیر، ذهن خریداران هوندا را درگیر کرده است، پاسخ داد.

یکی از انتقادها به محصولات هوندا در ایران، قیمت بالا و خدمات ضعیفشان است. با توجه به اینکه گلرنگ‌موتورفامیلی روی برند هوندا در ایران کار می‌کند، ولی در این چند وقت اخیر شاهد کاهش قیمت نبودیم و تغییر ملموسی با توجه به تغییر رویکرد احساس نمی‌شود. نظر شما در این خصوص چیست؟ 
قیمت‌های شرکت برای محصولات هوندا قطعا تغییر می‌کند و در حال بررسی قیمت‌گذاری جدید هستیم. ولی باید این نکته را دانست که محصولات هوندا در سطح جهان از برخی ژاپنی‌ها مانند تویوتا گران‌تر ارزش‌گذاری می‌شود. برخی محصولات هوندا تا 15 درصد از محصولات تویوتا در بازار آمریکا گران‌تر هستند. بنابراین طبیعی است قیمت محصولات ما با توجه به شرایط و قوانین واردات، از تویوتا کمی بالاتر باشد. با توجه به سیاست‌گذاری جدید شرکت، قرار است تا آخر‌سال در کلان شهرهایی مثل مشهد، تبریز، اصفهان، کرمان و... نمایندگی‌های جدید ما احداث شوند و تابلوی هوندا بر سر در نمایندگی‌های جدید نصب شود که با توجه به قیمت‌های جدید شاهد استقبال خوبی خواهیم بود.

با توجه به رفع تحریم‌ها، نمایندگی هوندا ایران توسط آذربایجان تایید می‌شود یا همکاری مستقیم با ژاپن خواهید داشت؟
در دوران تحریم کمپانی هوندا به شکل قراردادی با نماینده ایرانی کار می‌کرد و قرار است با رفع تحریم‌ها، به صورت مستقیم با نماینده ایران فعالیت کند. فعالیت‌های جدید شرکت بر مبنای همکاری مستقیم و بدون واسطه با کمپانی مادر در ژاپن صورت می‌گیرد.

محصولات هوندا در خطوط تولید مختلفی مونتاژ می‌شوند. مهم‌ترین خطوط تولید در خارج ژاپن، آمریکا و چین هستند. شرکت گلرنگ‌موتورفامیلی محصولات خود را از طریق کدام خط تولید در ایران عرضه می‌کند؟
محصول جدید ما که مینی‌ون هوندا به حساب می‌آید، ادیسه نام دارد که به‌طور مستقیم از خط تولید ژاپن به ایران می‌آید. هوندا سیویک و CR-V از خط تولید آمریکا هستند که به بازار ایران می‌آیند. آکورد هم در خط تولید چین مونتاژ می‌شود. این خط تولید را هوندای ژاپن در آنجا احداث کرده و همکاری بین شرکای چینی در کار نیست که باعث افت و تفاوت کیفیت با نسخه‌های دیگر شود. این خودرو تنها در چین مونتاژ شده و تولید قطعات خودرو و سرهم‌بندی فنی خودرو در خود ژاپن انجام می‌شود.

هوندا در حال حاضر چند نمایندگی در ایران دارد؟
تا امروز که با شما صحبت می‌کنم، شرکت گلرنگ‌موتور فامیلی تنها یک نمایندگی در تهران دارد. نمایندگی مرکزی شرق تهران تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود و تا هفته آینده نمایندگی برازوان کرمان هم شروع به کار می‌کند. تا اواسط اسفند اکثر مراکز استان نام برده شده، نمایندگی هوندا را به صورت فعال خواهند داشت. 

با توجه به فعالیت شرکت برای برند هوندا، هنوز واردات شخصی این خودرو ادامه خواهد داشت؟
طبق قانون واردکنندگان شخصی می‌توانند محصولات هوندا را به بازار ایران بیاورند و با پرداخت 3درصد به شرکت موردتایید وزارتخانه که ما باشیم، گارانتی شرکت را دریافت کنند و خودرو را در بازار آزاد بفروشند. تا وقتی این قانون برقرار باشد، این مساله ادامه خواهد داشت.

برنامه جدید برای تکمیل سبد محصولات هوندا در ایران دارید؟
بله. در حال حاضر هوندا آکورد، سیویک و CR-V در سبد محصولات ما گنجانده شده است. در نمایشگاه کرمان، هوندا ادیسه را معرفی کردیم و در نمایشگاه اصفهان امسال هم خودرویی دیگر رونمایی خواهیم کرد. با توجه به برنامه شرکت در اصفهان، خودروی جدید با شکل ویژه‌ای به مردم معرفی می‌شود که امیدواریم مردم از محصولات جدید ما خوششان بیاید. 

رویکرد بازدیدکنندگان نسبت به حضور هوندا در نمایشگاه کرمان چگونه بوده است؟
برای اولین حضور توقع این چنین بازدیدی را نداشتیم. اگر در مورد غرفه شرکت بخواهم صحبت کنم، این بار مردم با برند و محصولاتی در نمایشگاه کرمان روبه‌رو شدند که قبلا آنها را دیده بودند و حال با شرایطی دیگر با آن‌ها آشنا می‌شوند. حضور برند هوندا در نمایشگاه‌های مختلف ایران با وقفه‌ای همراه بود و شاید باعث شد این برند کمی به حاشیه برود. همان‌طور که همه در این دوره از نمایشگاه شاهد بودند، اکثر بازدید‌کنندگان به این غرفه می‌آمدند و به شکلی جالب خودروها را بازدید می‌کردند و با کارشناسان غرفه در خصوص خودروهای موجود در غرفه صحبت می‌کردند و سوالاتی برایشان ایجاد می‌شد. با توجه به رویکرد بازدیدکنندگان، با اطمینان می‌توان گفت برند هوندا در ایران بازار خوبی را تا کمتر از سه ماه آینده پیدا می‌کند. زیرا گلرنگ‌خودرو با فامیلی موتور ادغام شده و این شرکت به‌عنوان کمپانی واحد رویکرد جدیدی را برای هوندا در پیش گرفته‌اند. مردم ایران هم برندهای ژاپنی به‌ویژه هوندا را دوست دارند و با دیدن این تغییرات مطمئنا به سمت محصولات ما جذب می‌شوند. 

برای محصولات خود خدمات ویژه هم در نظر می‌گیرید؟
در شرکت گلرنگ‌موتور فامیلی، سرویسی تحت عنوان هونداپلاس فعال کرده‌ایم که خودروهای امدادی و مخصوص هوندا، به مشتریان در محل سرویس ارائه می‌دهند که در آینده نزدیک این‌گونه سرویس‌ها در شرکت به شکل گسترده‌تری دیده خواهد شد.


 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
یک موافق
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 1 نظر
مرتب سازی براساس

profileimage
علي
ارسال شده در در 04/14/2016 13:31:52

سلام اگه نمايندگيها بيشتر اقساط بلند مدت رو جايگزين پرداخت نقدي كنند استقبال خوبي با توجه به برند با ابهت هوندا در ايران ميشه
ن

سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل
تلگرام
تبلیغ دی اس

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو