سلاطین قدرت تا 250 میلیون تومان

با اجرایی شدن قانون ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی‌سی به بالا، شاهد بودیم که ورود این خودروها در نسخه صفر متوقف شد و نسخه‌های کارکرده آنها قیمتی بالاتر پیدا کردند. البته در این بین به علت ورود خودروهای لوکس دیگر با موتور حجم پایین، قیمت برخی از این خودروها به نسبت خودروهای لوکس موجود در بازار صفر، قیمت کمتری دارند. 

کد : 1821
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اسفند 1394
print
نظرات : 2
سلاطین قدرت تا 250 میلیون تومان

روزنامه دنیای خودرو-حسین دلاور: اگر به چند سال پیش برگردیم، خودروهای لوکسی وجود داشتند که جزو گران‌قیمت‌ترین خودروهای بازار به حساب می‌آمدند و با برندهای معروف نظر هر کسی را جلب می‌کردند. با اجرایی شدن قانون ممنوعیت واردات خودروهای 2500 سی‌سی به بالا، شاهد بودیم که ورود این خودروها در نسخه صفر متوقف شد و نسخه‌های کارکرده آنها قیمتی بالاتر پیدا کردند. البته در این بین به علت ورود خودروهای لوکس دیگر با موتور حجم پایین، قیمت برخی از این خودروها به نسبت خودروهای لوکس موجود در بازار صفر، قیمت کمتری دارند. در این بخش به خودروهای لوکس کارکرده‌ای می‌پردازیم که قیمت کمتر از 250 میلیون تومان دارند.

1- پورشه کاین نسل اول

نسل اول پورشه کاین با مدل 2003 تا 2010 به بازار جهانی عرضه شد. اگر بخواهید یک دستگاه از این خودرو را داشته باشید، باید بین 240 تا 280 میلیون تومان هزینه کنید. کاین در تیپ‌های مختلف با امکانات و مشخصات فنی متمایز به بازار ایران وارد شده است. ولی با همین هزینه می‌توانید نسخه 3/6 لیتری شش سیلندر 290 اسب‌بخاری را با گشتاور 385 نیوتون‌متر تهیه کنید. این خودرو از نظر طراحی، زیاد قوی نبوده و همیشه مورد انتقاد برخی کارشناسان خودرو قرار گرفته است. نسل دوم این خودرو به مراتب زیباتر شده است و می‌توان آن را به‌عنوان یک شاهکار هنری معرفی کرد. ولی برای خرید نسل دوم این خودرو به سرمایه‌ای بالای 400 میلیون تومان نیاز دارید. همین مدل 2009 که بیشتر در بازار ایران وارد شده است، قدرت مناسبی دارد و شتاب صفر تا 100کیلومتر را برای این غول شاسی‌بلند پورشه در 8/1 ثانیه ثبت می‌کند. سقف سرعت این خودرو 227 کیلومتر بر ساعت است و با این سرعت با توجه به سیستم‌های کنترلی و پایداری، به نسبت رقبا قابلیت خوبی را از خود نشان می‌دهد. باید دقت داشت که سرمایه خرید خودرو کافی نیست و باید به فکر هزینه استهلاک این خودرو هم باشید. برخی قطعات این خودرو به سختی یافت می‌شوند و لوازم یدکی آن قیمت بالایی دارند. با این حال پورشه کاین قدیم امکاناتی دارد که بسیاری را به خرید جذب می‌کند. سیستم تهویه چهارگانه، سیستم صوتی و تصویری جلو‌و‌عقب، گرمکن صندلی‌ها، زنون چراغ‌شور، دوربین عقب، چرخش چراغ در پیچ، صندلی‌های جلو برقی و... از جمله امکانات کاین 2009 هستند که با کیفیت سطح بالا، حس خوبی را در حین رانندگی به مالک خودرو می‌دهند. اگر قصد خرید یک نسخه 150 هزار کیلومتر کارکرد این خودرو را داشته باشید، باید 250 میلیون تومان هزینه کنید.

2- لکسوس LS460

لکسوس برندی است که در ایران طرفداران زیادی دارد، ولی هنوز نتوانسته است در بازار ایران جای بنز و ب‌ام‌و را بگیرد. با این حال مشتریان لکسوس همیشه ثابت هستند و دلایلی منطقی برای خرید محصولات این برند لوکس ژاپنی اعلام می‌کنند. لکسوس LS460 خودرویی است لوکس که در بازار جهانی در همه نسل‌ها با سری 7 ب‌ام‌و و بنز کلاس S رقابت می‌کند. از همین‌رو می‌توان فهمید که LS460 خودرویی واقعا لوکس تلقی می‌شود. این خودرو با مدل 2008 و کارکرد حدود 120 هزار کیلومتر، قیمت 250 تا 270 میلیون تومان دارد. موتور این خودرو 4/6 لیتری، هشت سیلندر است و 380 اسب بخار را با گشتاور 464 نیوتون‌متر تولید می‌کند. اکثر گزینه‌های موجود این خودرو در بازار ایران چهارنفره VIP است که امکانات خاص و خوبی را در اتاق به راننده و سرنشینان تحویل می‌دهد. موتور این خودرو به سدان لوکس ژاپنی این قدرت را می‌دهد که به شتاب 5/4 ثانیه دست پیدا کند و حداکثر سرعت آن در 250 کیلومتر بر ساعت محدود شود. امکاناتی نظیر سیستم تهویه چهار گانه، ماساژور صندلی‌ها، مانیتور، رادار فاصله، سیستم پیشگیری از تصادف و... ازجمله امکانات لوکس LS460 محسوب می‌شود. خرید این خودرو بیشتر می‌تواند دلیلی مهم‌‌تر از آپشن و قدرت داشته باشد. کیفیت لکسوس طبق آمار و مدارک منتشر شده، از بهترین‌های جهان است که در این چند سال در این بحث، خودروهای بنز و ب‌ام‌و را پشت سر گذاشته است. در خرید این خودرو باید دقت کرد که سلامت فنی خودرو شرط اصلی است و حتما قبل از خرید، تمام جوانب را بسنجیم. باید در نظر داشته باشیم که به‌خاطر تیراژ کم واردات لکسوس LS460 به بازار ایران، پیدا کردن برخی قطعات آن کاری سخت است و در قبال هر تعمیر و سرویس باید هزینه‌ای بالا بپردازید. نسل جدید این خودرو که با مدل 2013 در تعداد بسیار کمی به بازار ایران راه پیدا کرده است، قیمتی بالای یک میلیارد برای نسخه‌های کارکرده به خود اختصاص داده است.

3- BMW X6

اگر یاد داشته باشید، BMW X6 خودرویی بود که در زمان واردات بسیاری را عاشق خود کرد. افرادی که تمکن مالی داشتند این خودرو را خریدند و افرادی هم که نمی‌توانستند، از دیدن زیبایی و قدرت آن لذت می‌بردند. نسخه 35 این خودرو که موتور شش سیلندر دو لیتری داشت، با قدرت 225 اسب‌بخار توانست مشتریان زیادی را سمت خود بکشاند. با این حال مدل 50 این خودرو، با موتور 4/4 لیتری 330 اسب بخاری توانست قدرت واقعی ب‌ام‌و را در خیابان‌های ایران به رخ رقبا بکشاند. اگر این روزها بودجه 250 میلیون تومانی دارید، ب‌ام‌و X6 35 می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. با اینکه قدرت این خودرو مانند نسخه 4/4 لیتری نیست، ولی به هر حال طراحی زیبای این خودرو می‌تواند بسیار لوکس به نظر برسد. در مورد کیفیت برخی قطعات X6 مانند تریم داخلی، انتقاداتی وارد است و باعث شده برخی به سمت این خودرو نروند. به‌همین دلیل ارزش قیمتی این خودرو با توجه به برخی ایرادها از عدد واقعی و رقابتی کمتر است. در هر صورت X6 را می‌توان یک شاسی‌بلند دو دیفرانسیل دانست که برای جاده بسیار مناسب بوده و هنوز طراحی آن قدیمی نشده است. با اینکه X6 خودرویی دودیفرانسیل و شاسی‌بلند است، ولی مبنای طراحی آن  رانندگی خارج جاده‌ای نیست و قابلیت خوبی در آفرود ندارد. در خرید این خودرو هم باید به مسائلی چون کمبود قطعات، هزینه سنگین تعمیر و نگهداری و کیفیت دقت کنید. نسخه 140 هزار کارکرد X6 با مدل 2010 قیمتی حدود 245 تا 270 میلیون تومان دارد.

4- مرسدس‌بنز ML

بنز ML را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین خودروهای مرسدس بنز در ایران دانست. خودرویی که شاسی‌بلند تلقی می‌شود و کیفیت ساخت خوبی دارد. موتور این خودرو در مدل ML350، به موتور 3/5 لیتری شش سیلندر مجهز است که 268 اسب‌بخار و 350 نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. شتابگیری این خودرو در مدت 8/4 ثانیه در شرایط استاندارد ثبت می‌شود و به حداکثر سرعت 225 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. امکاناتی نظیر سیستم تهویه مستقل سرنشینان جلو و عقب، تنظیم ارتفاع، تنظیم حالت رانندگی، زنون چراغ‌شور و... از جمله امکاناتی است که در ML دیده می‌شود. می‌توانید نسخه 2006 این خودرو را با کارکرد کم و شرایط فنی و موتور عالی تا 235 میلیون تومان خریداری کنید. با اینکه ML350 مدل 2006 سن و سال به نسبت زیادی دارد، ولی با توجه به برند و کیفیت مرسدس بنز، هنوز  خودروهای ستاره آلمانی در ایران طرفداران خاصی دارند و به علت واردات محدود این خودروها به بازار ایران، طبیعی است که هنوز افرادی باشند که آرزوی نشستن در این خودرو را داشته باشند. مدل‌های بالاتر این خودرو قیمتی بیشتر دارد و در مدل 2009 گاهی تا 320 میلیون تومان برای این خودرو کارکره قیمت اعلام می‌شود. 

اگر تا به امروز به دنبال خودروهای لوکس بودید و نمی‌توانستید سرمایه خرید یک دستگاه خودروی صفر لوکس، مانند ولوو XC90 را خریداری کنید، بازه قیمتی 200 تا 250 میلیون تومان یکی از بهترین بازه‌های قیمتی بازار خودرو است که می‌توان در آن نسخه‌های مناسبی را برای داشتن خودروی لوکس انتخاب کرد. باید توجه داشت معمولا این خودروهای کارکرده لوکس، مورد استفاده برخی افراد است که شاید با آنها خوب مدارا نشده باشد. باید توجه کرد که قبل از خرید، از سلامت فنی و بدنه این خودروها اطمینان کامل حاصل شود. 

برجسب ها : دنیای خودرو

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
یک موافق
یک مخالف
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید سلاطین قدرت تا 250 میلیون تومان
ایران خودرو دیزل
تلگرام
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو