اولین آمارهای رسمی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

خودروسازی انگلیس احیا می‌شود؟

 صنعت خودروی انگلستان و کشورهای عضو بریتانیا در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای بهبود وضعیت خود کرده‌اند. در این شرایط سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد سال گذشته باعث شد به تازگی این صنعت احیا شود و رشد بسیار زیادی داشته باشد. ولی در اتفاقی پیش‌بینی نشده، بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شد و همه معادلات خودروسازان به هم ریخت. 

کد : 2473
تاریخ انتشار : يکشنبه 17 مرداد 1395
print
نظرات : 0
خودروسازی انگلیس احیا می‌شود؟
ADMIN

خبرنگار

relations@autoworld.ir

اولین آمارهای رسمی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا 
خودروسازی انگلیس احیا می‌شود؟
مسلم تقوی-دنیای خودرو: صنعت خودروی انگلستان و کشورهای عضو بریتانیا در سال‌های اخیر تلاش زیادی برای بهبود وضعیت خود کرده‌اند. در این شرایط سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد سال گذشته باعث شد به تازگی این صنعت احیا شود و رشد بسیار زیادی داشته باشد. ولی در اتفاقی پیش‌بینی نشده، بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شد و همه معادلات خودروسازان به هم ریخت. 
خودروسازان بریتانیایی از رشد تولید برای یازدهمین ماه متوالی خبر دادند. طبق اطلاعات منتشرشده توسط «انجمن سازندگان و بازرگانان موتور» «اس ام ام تی»، تولید خودرو در ماه ژوئن در این منطقه با رشد 10.4 درصدی مواجه شد و توانست 158هزار و 641 دستگاه خودرو تولید کند. این رقم پس از تولید 172هزار و 232 دستگاهی در سال 1998 بیشترین تولید خودرو در یک ماه بوده است. 
علاوه بر تولید موفق ماه ژوئن، عملکرد تولید خودروی این منطقه در نیمه ابتدایی سال در 16 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. با سرمایه‌گذاری چند میلیارد پوندی صورت‌گرفته در مدت اخیر،‌ تولید خودرو در نیمه ابتدایی سال 2016 به بیش از 897هزار و 157 دستگاه رسید که نشان از رشد 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت. 
حجم بالای صادرات خودروهای تولید شده در بریتانیا نیز با رشد 14درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 695هزار و 139 دستگاه رسید، در حالی که تولید برای بازار داخلی با رشد 7.1 درصدی مواجه شد. 
صنعت خودروی بریتانیا، صادرات‌محور است و 77.8 درصد خودروهای تولید شده در این منطقه برای صادرات به بیش از یکصد بازار خارجی در نظر 
گرفته می‌َشود. 
البته عمده این صادرات از لحاظ تعداد به کشورهای اتحادیه اروپا صورت می‌گرفت. این بخش از صنعت بریتانیا ترکیبی از بازار بسیار یک‌پارچه اروپا و زنجیره تامین جهانی محسوب می‌شود که وابسته به مولفه‌های تجارت مرزی است. درحالی که قطعات تولید داخل خودروهای بریتانیایی در حال افزایش است ولی کماکان 59 درصد از قطعات مورد نیاز این کشور برای ساخت خودروها، وارداتی است و عمده این واردات از قاره اروپا تامین می‌شود. 
به دنبال همه‌پرسی برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، روابط این کشور با بهترین بازار هدفش نامشخص شده است. قرار گرفتن اطلاعات منتشر شده از سوی اعضای «انجمن سازندگان و بازرگانان موتور» در کنار آینده موهوم روابط بریتانیا با اروپا، نشان‌دهنده نگرانی خودروسازان و اعضای این انجمن است. 57.1 درصد از اعضای این انجمن معتقدند برگزیت تاثیر منفی روی تجارت آنها دارد و تنها 8.3درصد از این اعضا به آینده خوشبین هستند. بقیه اعضا که 27.7 درصد مجموع این مجمع را شامل می‌شوند، مطمئن نیستند چنین اتفاقی در این مرحله تاثیری روی وضعیت آنها 
داشته باشد. 
دست‌اندرکاران این حوزه در بریتانیا، از تامین‌کنندگان قطعات گرفته تا تولیدکنندگان و واردکنندگان، عمدتا نگران تاثیرات منفی تعرفه، عوارض و دیگر هزینه‌های مابین اتحادیه اروپا و بریتانیا هستند. عده‌ای از آنها هم نگران از دست دادن دسترسی به داد‌وستدهای اتحادیه اروپا هستند. 
صنعت خودروی انگلیس پس از اینکه در دهه 90 و دهه اول قرن بیستم برندهای بزرگ خود را از دست داد، چند سالی با رشد قابل توجهی روبه‌رو شد و اکنون 169 هزار کارمند در سراسر این منطقه دارد. بسیاری از این تعداد نیروی کار از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به این کشور آمده بودند. آنها عمدتا کارشناسانی هستند که برای پرکردن فضای کاری که نیروی کار محلی قادر به انجام دادن آن نبودند، آمده‌اند. 

برجسب ها : خودرو

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید خودروسازی انگلیس احیا می‌شود؟
تلگرام
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو