در مراسم رونمایی رنو «ساندروی استپ‌وی»مطرح شد

رنوکوئید یا نیسان؛ کدام زودتر به ایران می‌رسد؟

منصور معظمي؛ رئیس ایدرو اعلام کرد امسال 4 قرارداد جدید با خودروسازان خارجی امضا می‌شود. در آینده نزدیک شاهد خبرهای جدید و خوبی در صنعت خودرو خواهیم بود

کد : 2609
تاریخ انتشار : شنبه 20 شهريور 1395
print
نظرات : 0
رنوکوئید یا نیسان؛ کدام زودتر به ایران می‌رسد؟
ADMIN

خبرنگار

relations@autoworld.ir

در مراسم رونمایی رنو «ساندروی استپ‌وی»مطرح شد
رنوکوئید یا نیسان؛ کدام زودتر به ایران می‌رسد؟
منصور معظمي؛ رئیس ایدرو اعلام کرد امسال 4 قرارداد جدید با خودروسازان خارجی امضا می‌شود. در آینده نزدیک شاهد خبرهای جدید و خوبی در صنعت خودرو خواهیم بود
سارا غضنفری-دنیای خودرو:
بعد از مدت‌ها در مراسمی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از محصول جدید ساندروی استپ‌وی در شرکت پارس‌خودرو، رونمایی و رسما تولید انبوه این خودرو آغاز شد. خودرویی که در شرایطی که نزدیک یک‌سال از تولید و عرضه خودروی «هاچ‌بک ساندرو»به عنوان محصول همکاری شرکت رنو فرانسه و پارس‌خودرو می‌گذرد، پارس‌خودرو نمونه جدیدتری از ساندرو را به بازار عرضه کرد.

به گزارش روزنامه «دنیای خودرو»، حجم موتور و حداکثر قدرت این خودرو مشابه مدل «ساندروی هاچ‌بک»است و حدود ٥٠ کیلوگرم به وزن و به ترتیب دو، هفت و ٥٠ میلی‌متر به طول، عرض و ارتفاع این خودرو اضافه شده است. وزن آن در گیربکس دستی ١١٥٨ و اتوماتیک ١١٩٣ کیلوگرم، مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی، در خودروهای اتوماتیک و دستی به ترتیب هشت و ٦.٧ لیتر در هر ١٠٠ کیلومتر است. قیمت گیربکس دستی این خودرو نیز 46 میلیون و 550 هزار تومان و گیربکس دنده اتوماتیک آن 52 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است.در حاشیه مراسم رونمایی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: «خوشبختانه تعهدی را که سال گذشته به مردم ایران دادیم، امروز توانستیم به بخشی از آن پاسخ و در زمینه تولید محصول جدید و افزایش رضایت‌مندی مشتری اقداماتی را انجام دهیم.»جمالی افزود: «محصول جدید و مشترکی را با شرکت رنو، تولید و در آینده‌ای نزدیک عرضه خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم از این محصول در سال جاری 20 هزار دستگاه وارد بازار کنیم، چراکه هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت، محصولی است که قطعا مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت.»
  بررسی وضعیت ساندرو در گذشته 
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم رونمایی رنو «ساندروی استپ‌وی»گفت:«این خودرو قبلا در کلاس پایین‌تر به صورت ساندرو و تندر 90 عرضه شده است و پس از استقبال از آن تصمیم بر این شد که در کلاس کراس اوور هم تولید و وارد بازار شود و با بازاریابی صورت گرفته به نظر می‌رسد که استقبال خوبی از فیس‌لیفت جدید ساندرو صورت پذیرد. البته قیمت دقیق آن برای دو مدل گیربکس دستی و اتومات را به‌زودی به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.»
  رنو؛ همکار استراتژیک شرکت پارس خودرو
«رنو همکار استراتژیک شرکت پارس خودرو است.»این گفته مدیرعامل شرکت پارس خودرو در مراسم آغاز تولید انبوه خودرو ساندروی استپ‌وی است. ناصر آقامحمدی، در مراسم آغاز تولید انبوه خودروی ساندروی استپ‌وی با اشاره به اینکه رنو همکار استراتژیک شرکت پارس خودرو است، اظهار داشت:«به زودی برنامه جامع مشترک پارس خودرو و رنو در حوزه توسعه محصول طراحی می شود.»ناصر آقامحمدی، همچنین  از تولید مدل‌های جدید رنو و نیسان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: «شرکت پارس‌خودرو برنامه‌های وسیعی را برای تولید مدل‌های جدید رنو و نیسان در ایران دارد.» مدیرعامل پارس‌خودرو همچنین درخصوص استانداردهای این خودروی جدید گفت : «کلیه استانداردهای لازم برای تولید ساندروی استپ‌وی اخذ شده است و مشکلی برای تولید  انبوه این محصول وجود ندارد.»آقامحمدی در ادامه با توجه به اهمیت توسعه محصول در شرکت پارس خودرو افزود: «رنو همکار استراتژیک شرکت پارس خودرو است ،از این رو انتظار می‌رود در آینده نزدیک مدل‌های جدید رنو را در پارس خودرو تولید و عرضه شود.»
 همکاری با نیسان در آینده نزدیک
ناصر آقامحمدی مدیرعامل شرکت پارس خودرو با اشاره به گذر از روزهای سخت تحریم گفت امروز به سرعت از شرایط گذشته در حال دور شدن هستیم و این شرکت همیشه در کیفیت پیشرو بوده است. پارس‌خودرو مشتریانش را مشعوف نکرده اما آنها همیشه از نظر کیفیت از این شرکت راضی بوده‌اند. با توجه به اینکه خطوط تولید رنو و نیسان موجود است در آینده‌ای نه‌چندان دور، محصولات جدیدی از رنو و نیسان در پارس خودرو تولید می‌شود.
 رنو، حلقه اتصال قطعه‌سازان داخلی و خارجی
همچنین پیمان کارگر مدیرعامل شرکت رنو پارس در مراسم رونمایی از رنو ساندروی استپ‌وی گفت: «روند بازار جهانی با توجه به ترافیک روزافزون شهرها به سمت خودروهای جمع‌و‌جور و کوچک است و استپ‌وی یکی از این خودروهاست که با کیفیت مناسب تولید خواهد شد.»پیمان کارگر در حاشیه مراسم تولید انبوه رنو ساندروی استپ‌وی اظهار کرد:«رنو قطعه‌سازان خارجی را به قطعه‌سازان ایرانی، مرتبط و دانش فنی را به ایران منتقل کرده و در حال حاضر تولید داخلی رنوی استپ‌وی ۳۸ درصد است که تا دو سال آینده به بیش از ۴۰ درصد خواهد رسید.»او در پاسخ به اینکه چرا برخلاف شرکت‌هایی چون پژو و سیتروئن، رنو هنوز قرارداد جدیدی با خودروسازان ایرانی امضا نکرده است، گفت: «ما ۱۰ سال است که محصولات‌مان را در ایران تولید می‌کنیم. ضمن اینکه مثل برخی شرکت‌ها نبودیم که وقتی مشکل پیش آمد، از ایران فرار کردند. به دلیل اینکه در اینجا سرمایه‌گذاری کرده بودیم، از ایران نرفتیم.»او ادامه داد:«رنو با اجازه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ایران فعالیت می‌کند و به هیچ عنوان سیاست‌هایی را که برخلاف مواضع وزارت صنعت باشد، به شرکت ایرانی خود تحمیل نخواهد کرد.»وی ادامه داد: «مذاکرات‌مان برای تولید محصولات جدید با شرکای ایرانی ادامه دارد، به گونه‌ای  که قصد داریم یک تا دو محصول دیگر در ایران تولید کنیم.»
  قیمت رنو کوئید در ایران هنوز مشخص نیست
مدیرعامل رنوپارس در ادامه گفت:«خودروی رنو کوئید مطمئنا در ایران تولید خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست که این خودرو از طریق کدام شریک تجاری ما در ایران تولید شود.»پیمان کارگر در حاشیه مراسم تولید انبوه  رنو ساندروی استپ‌وی اظهار کرد: «قیمت خودروی رنو کوئید تولیدی در برزیل ۶۰۰۰ یورو و در هند ۴۵۰۰ یورو است که البته هنوز قیمت عرضه این محصول در ایران 
مشخص نیست.»  
  امسال4 قرارداد جدید با خودروسازان خارجی امضا می‌شود
منصور معظمي؛ رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در جمع خبرنگاران گفت: «در آینده نزدیک شاهد خبرهای جدید و خوبی در صنعت خودرو خواهیم بود.»منصور معظمی روز گذشته در حاشیه مراسم آغاز تولید انبوه رنو ساندروی استپ‌وی اظهار کرد: «تا پایان امسال سه تا چهار قرارداد جدید در صنعت خودرو با خودروسازان معتبر جهان خواهیم داشت.»وی با بیان اینکه افزایش تولید، افزایش کیفیت و رضایت مشتریان از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در صنعت خودرو است، بیان کرد: «البته در مورد کیفیت خودروهای تولیدی، مشتریان باید قضاوت کنند. اما با توجه به اینکه شاخصه‌هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین کرده، وضعیت خودروهای داخلی نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده است.»معظمی ادامه داد: «البته سیاست کلی این است به سمتی برویم که رضایت‌مندی مشتریان و کیفیت خودروهای داخلی بیشتر بشود.»وی افزود:«در چهار ماه نخست امسال شاهد رشد ۴.۴ درصدی در بخش صنعت بودیم که علاوه بر آن اگر برنامه تولید خودرو تا پایان سال جاری محقق شود، رشد اقتصادی مد نظر دولت برای سال جاری نیز محقق خواهد شد.»رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با بیان اینکه به هیچ وجه بازار خودروی ایران برای ورود خودروهای‌ آماده خارجی باز نخواهد بود، اظهار کرد:«خودروسازان خارجی به شرطی می‌توانند وارد ایران شوند که علاوه‌بر استفاده از توان قطعه‌سازان داخلی، محصولات خود را صادر کنند. شرکت‌هایی مانند پژو و سیتروئن و شرکت‌های دیگری که در آینده می‌آیند، حتما باید ۳۰ تا ۴۰ درصد خودروهای تولیدی در ایران را صادر کنند.»وی تصریح کرد: «سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت استفاده حداکثری از توان داخلی در صنعت خودرو است. وجود ۴۰ درصد ساخت داخل برای تمام خودروهای جدید ساخت ایران الزامی است و بر همین اساس وزات صنعت، معدن و تجارت با خودروساز مربوطه برخورد خواهد کرد.»در این مراسم به مسائل مهمی اشاره شد. حالا باید دید نیسان زودتر به ایران می‌رسد یا رنو کوئید؟ باید منتظر ماند تا قراردادهایی که با چهار کشور عنوان شده امضا و تصمیم‌گیری نهایی انجام شود.

برجسب ها : خودرو

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید رنوکوئید یا نیسان؛ کدام زودتر به ایران می‌رسد؟
تلگرام
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو