برای بهبود بازار دو کار باید انجام داد

بحثی که طی ماه‌های اخیر همچنان خبر‌ساز است باز هم کیفیت و قیمت خودروهای داخلی است. خودروسازان همچنان اعتقاد داردند که قیمت خودروها را نباید کاهش که بلکه باید افزایش داد. این گونه هم استدلال می‌کنند که همچنان نهاد‌های تولید بالاست وبه تبع آن قیمت تمام شده نیز بالا می‌رود. از سوی دیگر مردم همچنان بر این مهم اصرار دارند که قیمت‌ها بالا وکیفیت‌ها پایین است. اما نتیجه این بحث این است که اکنون بازار خودرو در رکودی عمیق به سر می‌برد و به اعتقاد کارشناسان این مسئله به نفع هیچ یک از طرفین وهمچنین در کل به نفع اقتصاد کشور نخواهد بود واز سوی دیگر بی‌اعتمادی است که بر این آتش دامن می‌زند. به گزارش روزنامه «دنیای خودرو» اینکه این دیوار بی‌اعتمادی کی فرو خواهد ریخت و بازار چه زمانی به حالت اولیه خود باز‌می‌گردد و راهکار را از محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات انجمن قطعه‌سازان جویا شدیم.
کد : 351
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 مهر 1394
print
نظرات : 0
برای بهبود بازار دو کار باید انجام داد

فرشید قاجار قیونلو-بحثی که طی ماه‌های اخیر همچنان خبر‌ساز است باز هم کیفیت و قیمت خودروهای داخلی است. خودروسازان همچنان اعتقاد داردند که قیمت خودروها را نباید کاهش که بلکه باید افزایش داد. این گونه هم استدلال می‌کنند که همچنان نهاد‌های تولید بالاست وبه تبع آن قیمت تمام شده نیز بالا می‌رود. از سوی دیگر مردم همچنان بر این مهم اصرار دارند که قیمت‌ها بالا وکیفیت‌ها پایین است. اما نتیجه این بحث این است که اکنون بازار خودرو در رکودی عمیق به سر می‌برد و به اعتقاد کارشناسان این مسئله به نفع هیچ یک از طرفین وهمچنین در کل به نفع اقتصاد کشور نخواهد بود واز سوی دیگر بی‌اعتمادی است که بر این آتش دامن می‌زند. به گزارش روزنامه «دنیای خودرو» اینکه این دیوار بی‌اعتمادی کی فرو خواهد ریخت و بازار چه زمانی به حالت اولیه خود باز‌می‌گردد و راهکار را از محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات انجمن قطعه‌سازان جویا شدیم.
چرا این قدر خودروسازی کشور مشکل دارد؟
بیش از 5 سال است تمام کشور اعم از رادیو، تلویزیون، مطبوعات، نماینده مجلس، مقامات و پلیس راهور شروع به حمله به این صنعت کردند و نتیجه این کار هم این شد که کمی برای صنعت خودروسازی و کشور مشکل به وجود آورند.
تنها دلیل همین است؟
از طرفی شرایطی هم که مردم بعد از تحریم انتظار داشتند، یعنی ارزان شدن خودرو و واردات آزادانه‌تر و کیفیت بالاتری از خودروهای داخلی دیدن، این مسئله را تشدید کرد.
چه راهکاری پیشنهاد می‌کنید؟
راهکار این موضوع این است، همان گونه که قدرت رسانه‌ها تا امروز در جهت تخریب قدن برداشته است، این بار در جهت اصلاح قدم بردارد. ضمن این که خودروساز و قطعه‌ساز هم باید کمی تغییرات در جهت خواسته‌های مردم انجام بدهند که باعث شود خودروهای جدیدتر به بازار بیاید. به هر حال مردم انتظار دارند خودروهای قدیمی کنار گذاشته شوند و خودروهای جدید و به روز وارد بازار شوند. اگر این دو کار انجام شود، مقداری شرایط فعلی تغییر پیدا می‌کند و رو به بهبودی خواهد رفت.

برجسب ها : دنیای خودرو

 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید برای بهبود بازار دو کار باید انجام داد
ایران خودرو دیزل
تلگرام
تبلیغ دی اس
سورن ایران خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو