شوالیه تاریکی!

دیدار با مرسدس بنز 7 میلیاردی در تهران

سوپر اسپرت‌ها را می‌توان دنیایی پر از هیجان و لذت دانست که آدرنالین خون را افزایش می‌دهند. تولید اینگونه خودرو‌ها نیازمند دانش و تکنولوژی بسیار بالایی است که هر کمپانی توان تولید آن را ندارد. البته تولیدشان هم خیلی پرهزینه بوده که هر کمپانی صاحب‌نامی ‌هم ریسک تولید آن را نمی‌کند اما کمپانی مرسدس بنز در قرن 21 بالاخره این ریسک را به جان خرید و با همکاری کمپانی سوپر اسپرت‌ساز مک لارن دست به ساخت سوپر اسپرتی به نام SLR زد. با تولید SLR، مرسدس بنز پا در وادی سوپر اسپرت‌ها گذاشت تا هوادارانش سراغ سوپر اسپرت‌های دیگری همچون فراری نروند! 

کد : 545
تاریخ انتشار : يکشنبه 3 آبان 1394
print
نظرات : 0
دیدار با مرسدس بنز 7 میلیاردی در تهران

امیر شیرعلیوند-سوپر اسپرت‌ها را می‌توان دنیایی پر از هیجان و لذت دانست که آدرنالین خون را افزایش می‌دهند. تولید اینگونه خودرو‌ها نیازمند دانش و تکنولوژی بسیار بالایی است که هر کمپانی توان تولید آن را ندارد. البته تولیدشان هم خیلی پرهزینه بوده که هر کمپانی صاحب‌نامی ‌هم ریسک تولید آن را نمی‌کند اما کمپانی مرسدس بنز در قرن 21 بالاخره این ریسک را به جان خرید و با همکاری کمپانی سوپر اسپرت‌ساز مک لارن دست به ساخت سوپر اسپرتی به نام SLR زد. با تولید SLR، مرسدس بنز پا در وادی سوپر اسپرت‌ها گذاشت تا هوادارانش سراغ سوپر اسپرت‌های دیگری همچون فراری نروند! تاکنون نیز روند تولید سوپر اسپرت‌های این کمپانی بزرگ آلمانی ادامه داشته و پس از SLR، دو مدل SLS و GT نیز به ترتیب تولید شده‌اند. در حال حاضر مدل‌های مختلف SLS در کشورمان موجود است که امروز در روزنامه «دنیای خودرو»  سراغ خاص‌ترین و بهترین مدل آن یعنی Mercedes-Benz SLS AMG Black Series با رنگ زرد منحصر به فرد رفته‌ایم.

شناسنامه مرسدس
کمپانی مرسدس بنز پس از سال‌ها غیبت در کلاس سوپر اسپرت‌ها، سرانجام در اواخر دهه 90 میلادی تصمیم گرفت دوباره به این کلاس خاص خودرویی بازگردد. در سال 1999 یک خودروی کانسپت (مفهومی) با نام SLR از جانب کمپانی مرسدس بنز معرفی شد که در کلاس سوپر اسپرت‌ها قرار داشت. نام این سوپر اسپرت که در دو مدل کوپه (سقف ثابت) و رودستر (سقف باز شونده) به نمایش در آمد، برگرفته از مدل افسانه‌ای مرسدس بنز 300 SLR متعلق به دهه 50 میلادی بود. پنج سال از رونمایی مدل SLR گذشته بود که بالاخره عصر جدید سوپر اسپرت‌های مرسدس بنز آغاز شد. در سال 2004 مرسدس بنز اولین سوپر اسپرت خود را با همکاری کمپانی سوپر اسپرت‌ساز انگلیسی یعنی مک لارن تولید کرد. نام کامل این سوپر اسپرت Mercedes-Benz SLR Mclaren بود. این خودرو از قابلیت‌های فنی بالایی سود می‌برد و طراحی آن در زمان خودش بسیار زیبا بود. عمر این سوپر اسپرت لوکس بسیار کم بود و تنها پس از پنج سال تولید در سال 2009 بازنشسته شد. همین زمان کم تولید، باعث شد تا SLR خاص‌تر از آنچه هست بشود. البته مرسدس بنز به کار خود پایان نداد و تنها یک سال پس از توقف تولید آن دست به ساخت سوپر اسپرت جدید خود زد. این بار مرسدس بنز به تنهایی پیش رفت و تنها از زیر مجموعه خود یعنی AMG کمک گرفت. نام سوپر اسپرت جدید Mercedes-Benz SLS AMG نام داشت و در طراحی آن از مدل افسانه‌ای دهه 50 این کمپانی یعنی مرسدس بنز 300 SL Gullwing الهام گرفته شده بود. تولید SLS از سال 2010 آغاز شد و مانند پدر خود SLR تنها پنج سال روی خط تولید ستاره اشتوتگارت قرار گرفت. در این پنج سال مانند SLR مدل‌های مختلفی از SLS نیز تولید شد. اما در سال جاری میلادی پرده از چهره سوپر اسپرت جدید این کمپانی آلمانی برداشته شد تا از 2015 ادامه‌دهنده راه SLS باشد. نام سوپر اسپرت جدید Mercedes-Benz AMG GT بوده و باید منتظر ماند و دید آیا می‌تواند ماند SLS فرزند خلفی برای SLR باشد یا خیر؟

سوپر اسپرت‌های مرسدس در ایران
کشورمان از سوپر اسپرت‌های مرسدس بنز بی‌نصیب نبوده و هر دو سوپر اسپرت SLR و SLS را به خود دیده است. اولین سوپر اسپرت مرسدس وارد شده به ایران SLR مک لارن بود که در سال 1385 وارد کشورمان شد. دومین سوپر اسپرت نیز SLR مک لارن رودستر بود که در سال 1387 وارد کشور شد. البته هیچ یک از این دو خودرو در کشورمان ماندگار نبود و تنها به صورت گذرموقت مدتی در خیابان‌های کشور تردد کردند. برخلاف SLR، تعداد SLS‌های وارد شده به ایران خیلی زیاد بوده و اکنون دیگر آمارش از دست‌مان در رفته است! در میان SLS‌های وارد شده حتی برخی مدل‌های آن موفق به دریافت پلاک ملی کشورمان شدند تا برای همیشه در ایران بمانند. اولین SLS ماندگار ایران را می‌توان SLS قرمز رنگی دانست که ابتدا به صورت گذرموقت وارد کشورمان شده بود اما سپس توانست پلاک ملی را دریافت کند. در سال جاری نیز مدل‌های مختلف SLS هم‌زمان توانستند وارد کشورمان شوند تا پلاک ملی را دریافت کند. این مدل‌های مختلف SLS شامل مدل معمولی، سری بلک و فاینال ادیشن بود که یکی از این SLS‌ها همین SLS است که در این نوشتار آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم. البته یک دستگاه SLS نیز موفق به دریافت پلاک منطقه آزاد شده است و اکنون در منطقه آزاد ارس به سر می‌برد.

جسورانه‌تر از قبل
SLS معمولی، ظاهری معصومانه دارد! و خبری از خشونت در چهره‌اش دیده نمی‌شود. اما ظاهر مدل سری بلک این سوپر اسپرت را می‌توان یک ظاهر کاملا اسپرت دانست. تغییراتی که در بخش‌های مختلف بدنه این خودرو اعمال شده ظاهر آن را خشن و جذاب‌تر از قبل کرده است. فیبرکربن و تیتانیوم بیشتر از مدل قبلی در این خودرو نقش داشته و همین امر منجر به کاهش وزن آن نسبت به مدل‌های معمولی شده است. دیفیوزر (قطعه آیرودینامیکی زیر سپر عقب)، اسپویلر (بال نصب شده روی صندوق عقب) و اسپلیتر (قطعه آیرودینامیکی زیر سپر جلو) این سوپر اسپرت همگی از جنس فیبر کربن بوده و نقش برجسته‌تری نسبت به قبل دارند. فرم طراحی سپر جلو، کاپوت جلو، دریچه‌های روی گل‌گیر‌های جلو، سپر عقب، رکاب‌ها تغییر کرده و با برجستگی بیشتری که دارند ظاهر عضلانی‌تری به این پروانه داده‌اند. فرم طراحی خروجی اگزوز‌ها نیز مانند مدل‌های معمولی بوده اما به جای دو خروجی اگزوز بزرگ از 4 خروجی اگزوز تیتانیومی ‌استفاده کرده‌‌اند. رینگ‌های 19 اینچی در جلو و 20 اینچی در عقب SLS جای خودشان را به رینگ‌های جدید با همین ابعاد داده‌اند. 

اسپرت‌تر از لوکس
معمولا مرسدس بنز هر چه می‌سازد کابینش لوکس است. فرقی ندارد خودروی تولیدی، سدان لوکس باشد یا کوپه اسپرت. SLS نیز از این قضیه مستثنی نیست و طراحی کابینش حس لوکس بودن را در نگاه اول به بیننده القا می‌کند. اما خوشبختانه SLS سری بلک اینگونه نیست. تغییرات انجام شده در کابین SLS باعث شده تا کابین این سوپر اسپرت کاملا اسپرت و هیجان‌انگیز باشد. کابین پوشیده از چرم مشکی رنگ، جیر قرمز و خاکستری رنگ و فیبرکربن بوده که یک کابین تمام اسپرت را برای SLS سری بلک رقم زده است. اصلی‌ترین مشکل SLS در‌های پروانه‌ای آن است که باز و بسته کردن آن کمی ‌مشکل است! پس از قرار گرفتن روی صندلی به راحتی نمی‌توانید درب را ببنید و برای انجام این کار باید کمی ‌خم شوید و دست‌تان را دراز کنید. البته این مشکل زمانی جدی می‌شود که قدتان کوتاه باشد! پس از قرار گرفتن روی صندلی نیز برای تنظیم آن باید از اهرم‌های دستی آن استفاده کنید چون خبری از سیستم برقی تنظیم صندلی‌ها و سیستم گرم‌کن، سردکن در این سوپر اسپرت 7 میلیاردی نیست و خیلی از آپشن‌های به درد بخور مرسدس بنز فدای کاهش وزن SLS سری بلک شده‌اند.

سریع‌ترین SLS
مدل مورد نظر (سری بلک) سریع‌ترین مدل مرسدس بنز SLS بوده و گران‌ترین مدل آن نیز محسوب می‌شود. زیر کاپوت این سوپر اسپرت آلمانی یک پیشرانه 8 سیلندر 6208 سی‌سی قرار دارد که 622 اسب بخار قدرت در 7400 دور در دقیقه و 635 نیوتون‌متر گشتاور در 5500 دور در دقیقه تولید می‌کند. گیربکس 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌های عقب را بر عهده داشته است تا SLS سری بلک در بهترین زمان 3.6 ثانیه بتواند از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد (زمانی برابر با شتاب مرسدس بنز SLR مک لارن 722 ادیشن) و حداکثر تا 315 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. انگار مهندسین مرسدس بنز گرد کردن درست اعداد را بلد نبوده و به‌جای درج عدد 6.2 بر روی بدنه خودروهایی که مجهز به پیشرانه 6208 سی‌سی هستند از عدد 6.3 استفاده می‌کنند! به هر حال SLS سری بلک را می‌توان سریع‌ترین مدل خیابانی SLS دانست. البته سریع‌تر از آن نسخه تولید محدود مرسدس بنز SLR با نام Stirling Moss  وشتابش 3.5 ثانیه است. مصرف سوخت این سوپر اسپرت آلمانی 13.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است. بد نیست بدانید مصرف سوخت سوپر اسپرت جدید مرسدس بنز که GT نام دارد زیر 10 لیتر در هر 100 کیلومتر است. اگر رقبای SLS را از میان سوپر اسپرت‌های 8 سیلندر انتخاب کنیم می‌توان به مک لارن MP4-12C، فراری 458، شورولت کوروت C7 Z06، آئودی R8 اشاره کرد.
در پایان از امید صادقی تشکر می‌کنیم. 


 ارسال نظرات

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:

  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
 
موافق
یک مخالف
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید دیدار با مرسدس بنز 7 میلیاردی در تهران
سورن ایران خودرو
ایران خودرو دیزل
تلگرام
تبلیغ دی اس

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو

سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو